preloader

REZERWACJA ON-LINE

REZERWACJA ON-LINE

Komfortowe apartamenty w Katowicach i Tychach

Lokalizacje

O Katowicach Z pewnością większości z nas Katowice nie kojarzą się z miastem do zwiedzania, tylko z kopalniami, górnikami i węglem. I choć nie są miastem pełnym zabytków, co wynika z uwarunkowań historycznych, jednak warte są odwiedzenia, bo wiele jest tu miejsc wyjątkowych i znanych, uważanych za atrakcje w Katowicach.
Unikatowa architektura Przykładowo znane osiedla górnicze Nikiszowiec i Giszowiec tworzące unikatową zabudowę z przełomu XIX i XX wieku. Osiedle widziane z lotu ptaka przypomina kształtem widownię amfiteatru ze sceną położoną w centrum (plac Wyzwolenia). Osiedle tworzy dziewięć połączonych ze sobą ceglanych budynków oraz neobarokowy kościół św. Anny, a zabudowa z surowej czerwonej cegły stanowi ciekawą architektoniczną całość.
Zróżnicowane budownictwo Generalnie Katowice, nazywane pod koniec XIX wieku małym Paryżem, łączą w sobie wiele wyjątkowych styli architektonicznych reprezentowanych przez różne budowle i pomniki. Dzielnice miasta łączą w sobie zabudowę neorenesansową, neobarokową, modernistyczną czy socrealizm.
Miasto z kulturą Katowice to również znane centrum kulturalne w Polsce. Będąc w stolicy Śląska warto wybrać się na spektakl do jednego z teatrów. Teatr Śląski, funkcjonujący od 1907 roku, Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Teatr Korez czy Filharmonia Śląska to tylko niektóre z nich. Katowice to centrum jazzu i muzyki, o czym wiedzą studenci jedynej w Polsce akademii muzycznej kształtującej na tym kierunku i liczni fani, zjeżdżający co roku na katowickie festiwale, koncerty i imprezy muzyczne odbywające się w Spodku, licznych parkach, czy ogrodach Katowic.
O Tychach Podobnie jak Katowice, Tych to dla wielu po prostu miasto na Śląsku. Tymczasem warto tu przyjechać, choćby dlatego, że miasto to, to ponad 150 hektarów zielonych parków, do tego ponad 2 tysiące hektarów leśnych na terenie miasta. Zatem wbrew pozorom zielone miasto.
Tyski browar Z Tychami oczywiście związane jest Tyskie! Warto zatem zwiedzić zespół Browaru Książęcego wraz ze słodownią i warzelnią słynnego polskiego piwa. Miasto znane jest z browaru – Tyskie Browary Książęce, które obecnie wchodzą w skład Kompanii Piwowarskiej S.A. Jest to najstarszy i co ważne, nieprzerwanie działający browar w Polsce. Na terenie browarni istnieje Tyskie Muzeum Piwowarstwa. Warto zaliczyć spektakl w Teatrze Małym w Tychach lub znanym Teatrze Konesera.
Aktywny wypoczynek Jezioro Paprocańskie to świetne miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu. Jest tu mnóstwo ścieżek do spacerowania, tras rowerowych i punktów gastronomicznych. Odwiedzając to miejsce można skorzystać z kąpieli słonecznej, wodnej, lub spędzić czas w cieniu drzew. W jeziorze można łowić ryby, a dla spragnionych atrakcji jest tu wypożyczalnia sprzętu wodnego.
Atrakcje dla najmłodszych Tyski Park Wodny ma dużo do zaoferowania małym dzieciom, ciekawy basen ze sztuczną falą, baseny zewnętrzne oraz zjeżdżalnie dla dzieci i dorosłych. Jest to jedna z ulubionych atrakcji Tychów.
Lokalizacja Sprawdź nasze lokalizacje
maps Naciśnij, aby zobaczyć więcej
maps Naciśnij, aby zobaczyć apartament
Facebook